تفکر
سلام خوش آمدید
درباره وبلاگ


بسـم الله الرحـمن الرحیـم
در بیابان این دنیای گذران به دنبال کشتی نجات باشیم و تمسخر این مردمان قوم نوحی(ع) ما را از سیل قیامت غافل نکند که دیگر متولد نخواهیم شد.

مدیر وبلاگ : علی
مطالب اخیر
نویسندگان

مدیر شبکه جهانی ولایت:
صداوسیما در بازتاب ظلم‌های وهابیت به شیعه و سنی کوتاهی می‌کند
مدیر شبکه جهانی ولایت ضمن انتقاد از کوتاهی سازمان صداوسیما در تبیین مرزبندی میان برادران اهل تسنن با فرقه تندروی وهابیت گفت: این روشنگری هم به نفع شیعیان است و هم سنی‌ها؛‌ چرا که وهابیت به هر دوی این مذاهب ظلم می‌کند.
 
صدای شیعه:

آیت‌الله سید محمد حسینی قزوینی، از استادان حوزه علمیه قم و از فعالان عرصه وهابیت است.

وی علاوه بر اجتهاد در حوزه علمیه، دکترای فلسفه و تقارن ادیان از دانشگاه اسلامی الحره هلند را دارد و عضو هئیت علمی دانشگاه بین المللی آل البیت و بنیانگذار موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) است و هم اکنون مدیریت شبکه جهانی ولایت را بر عهده دارد.

از این استاد حوزه علمیه 23 جلد کتاب منتشر شده و 45 مجلد دیگر نیز آماده انتشار است. وی بیش از 200 جلسه گفت‌وگو و مناظره با مفتیان سعودی و شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای انجام داده است.

گفت‌وگوی گروه آیین و اندیشه خبرگزاری فارس با این استاد حوزه در زمینه «ضرورت پرداختن به مباحث وهابیت» تقدیم خوانندگان گرامی می‌شود.

«وهابیت» امتداد خط بنی امیه است

آیت الله حسینی قزوینی در ابتدای این گفت‌وگو درباره تاریخچه وهابیت بیان داشت: اگر کسی کمترین اطلاعی از پیدایش فرقه وهابیت و عمکرد آنها و کارنامه سیاهی که این فرقه در این 8 قرن دارد، داشته باشد بی‌شک به ضرورت پرداختن به قضایای وهابیت پی خواهد برد.

 

وی گفت: بی شک وهابیت در حقیقت همان امتداد خط بنی امیه علیه دین اسلام و نبی مکرم و قرآن کریم است و بنده در کتاب «وهابیت از منظر عقل و شرع» مفصل این مسئله را ثابت کرده‌ام.

وی افزود: البته ما باید حساب اهل سنت را از وهابیت تندرو و درباری جدا کنیم و این دو با همدیگر متفاوت هستند و نباید عملکرد وهابیت را به اهل سنت نسبت دهیم.

حرف‌های ابن تیمیه عبارت دیگر حرف‌های معاویه است

بنیانگذار موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) گفت: ابن تیمیه در قرن هشتم هجری که وارد عرصه اجتماعی شد عمدتاً هدفش احیای فرهنگ وهابیت بود. اگر سخنان ابن تیمیه با عملکرد بنی امیه در زمان نبی اکرم صلی الله علیه و آله که سال‌ها (21 سال) علیه اسلام جنگیدند مقایسه شود و نیز با عملکرد آنها بعد از زمان پیامبر که اوجش زمان حکومت معاویه و بنی امیه بود مقایسه شود می‌بینیم که حرفهای ابن تیمیه همان عبارت اخرای حرف معاویه است که می‌گفت «لا والله الا دفناً دفناً» همان معاویه‌ای که می‌گفت من آرام نمی‌شوم جز اینکه نام پیغمبر را دفن کنم. فقط روش اینها با آنها فرق کرده و ابن تیمیه با شیوه دیگر می‌گوید زیارت پیغمبر حرام است، توسل به پیغمبر حرام است، مراسم تولد و وفات پیغمبر پیامبر، حرام است و این حرفها همان دفناً دفنای معاویه است.

محمد بن عبدالوهاب پیرمردی را به جرم صلوات فرستادن گردن زد!

استاد حوزه علمیه قم گفت: زینی دهلان در فتنة الوهابیه صفحه 18 و 19 می‌گوید محمد بن عبدالوهاب دستور داده بود کسی حق ندارد هنگام شنیدن نام پیامبر مکرم در اذان، صلوات بفرستد. در ریاض یک موذن صالحی بود که پیر و نابینا بود، این مرد بدون توجه به این بخشنامه روی ماذنه اذان گفت و وقتی رسید به نام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، صلوات فرستاد. محمد بن عبدالوهاب دستور داد این پیرمرد نابینا را جلوی مردم گردن بزنند.

وی گفت: امروز مفتی‌های وهابی حتی برای جشن تولد پیامبر و ائمه علیهم السلام برچسبهای بدعت و به دنبال آن، حرمت می‌زنند و حرم اهلبیت را بتکده و شیعیان را قبر پرست معرفی می‌کنند و شیعیان را به مشرکین زمان پیامبر تشبیه می‌کنند.

مدیر شبکه جهانی ولایت افزود: محمد بن عبدالوهاب در جای جای کتابش می‌گوید: شرک مشرکین زمان ما از شرک مشرکین زمان پیغمبر قوی‌تر و بدتر است.

فتوای یک مفتی، چراغ سبز می‌شود برای ده ها ترور

رئیس شبکه جهانی ولایت گفت: در همایش صحیح بخاری در زاهدان، دکتر محمد ابراهیم (قاضی دادگستری مدینه از عربستان) که شخصی تند و تکفیری است سخنران بود. این شخص در همایش زاهدان گفته بوده هر گونه توسل به پیغمبر و اولیا شرک است و خود پیغمبر هم با مشرکان جنگید.

دکتر حسینی قزوینی گفت: این در حقیقت یک چراغ سبز و زمینه‌ای شد برای ده‌ها و صدها ترور در داخل کشور مثل فاجعه تاسوکی. چرا که طبق این دید، شیعیان مشرکند و پیامبر با مشرکان جنگیده است.

وی گفت: قضیه انفجار مسجد علی ابن ابیطالب (علیه‌السلام) و حوزه علمیه شاه جمال به دنبال همین سخنرانی دکتر محمد ابراهیم صورت گرفت.

آیت‌الله حسینی افزود: مولوی عبدالقدوس در مصاحبه‌ای گفته بود: ما این مواد را آورده بودیم برای اینکه بتوانیم تعدادی از علمای شیعه و سنی را بکشیم چون بناست علمای شیعه در یک همایش دور هم جمع شوند و ما دستور داشتیم این مواد را منفجر کنیم و اختلافات داخلی در کشور راه بندازیم.

بعضی مفتی‌ها مردم را به براندازی حکومت تحریک می‌کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی آل البیت گفت: غالب مسئولان به معضلاتی که وهابیت در کشور درست کرده، بی‌توجه هستند. این افراد وهابی چون جرات و شهامت مبارزه با نظام را به صورت علنی ندارند در سخنرانی‌ها و نمازهای جماهت خود می‌گویند: مردم! توسل و زیارت قبور شرک است، ساختن حرم شرک است! سالگرد ازدواج گرفتن شرک است و .... یعنی غیر مستقیم می‌گویند این نظام، نظام شرک است! و از طرفی هم همه می‌دانند مبارزه با شرک واجب است نتیجه این می‌شود که غیر مستقیم مردم را برای براندازی حکومت و نظام تحریک می‌کنند.

صدا و سیما باید با تفکیک اهل سنت واقعی از وهابیت روشنگری کند

آیت‌الله حسینی قزوینی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرگزای فـارس اظهار داشت: شناخت وهابیت تندرو و پرداختن به بحث وهابیت البته با دقت و با پشتیبانی فرهنگی، نه تنها لازم بلکه به نظر من واجب است.

وی گفت: کسانی که دلسوز نظام هستند و خودشان را وام‌دار نفس‌های پاک امام راحل و شهدا می‌دانند بحث را جدی بگیرند و صدا و سیما هم با بحث‌هایی در این موضوع، روشنگری کند.

مدیر گروه حدیث دانشگاه آل البیت گفت: بعضی کتاب‌های درسی که در برخی از حوزه‌های علمیه اهل سنت تدریس می‌شود مناسب نیست و این درس‌ها همان مبانی فکری وهابیت و سلفی‌گری را تشکیل می‌دهد. وقتی شخصیت طلبه‌ای با این مبانی پرورش می‌یابد که حرم‌سازی کفر و بیت‌پرستی است و باید علیه او قیام کرد. معلوم است که همین شخص مواد منفجره به خودش می‌بندد، با بستن کمربند انفجار در مسجد، هم خودش و هم ده‌ها انسان بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشد.

وی گفت: طبق آمار دقیقی که ما به دست آوردیم انفجارهایی که طی 10 تا 15 سال اخیر در کشور رخ داده 90 درصد این انفجارها ردپای طلبه‌های سنی وهابی و تندرو در آن بوده است.

مدرس درس خارج حوزه علمیه قم گفت: البته این را تاکید می‌کنم که 99 درصد روحانیت اهل سنت با نظام موافقند و همواره مدافع نظام بوده‌اند و ما همواره حساب این روحانیون اهل سنت را با یک درصدی که تکفیری و تندرو هستند جدا می‌کنیم و این یک درصد، کم هستند ولی کمشان هم زیاد است.

وی گفت: حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی طی نشستی که با مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان داشت، گفت: همین مطالب تندی که در بعضی کتب درسی حوزه اهل سنت وجود دارد عامل ترور و ناامنی می‌شود.

تلاش وهابیت برای انحراف بیداری اسلامی

عضو شورای علمی مرکز تخصصی مذاهب اسلامی گفت: وهابیت تندرو در سطح بین الملل، نقش مخرب خود را ایفا می‌کند و در کشورهایی چون مصر و تونس و لیبی و بحرین و سوریه که بپا خاسته‌اند و بیداری اسلامی رخ داده رد پای وهابیت کاملاً روشن است.

وی گفت: این آقایان تا دیروز می‌گفتند هرگونه قیام علیه حاکم اسلامی طبق روایات خودشان حرام است و حتی در مورد یزید قاتل پسر پیغمبر که در قضیه حرّه 700 نفر را کشت و سه شبانه روز ناموس مسلمان‌ها را برای سپاهیانش حلال کرد می‌گویند او حاکم اسلامی بود و وظیفه مردم فقط اطاعت کردن است ولی حالا در قضیه سوریه برعکس شده و تمام سعی آنها سقوط دولت سوریه است.

وی افزود: آیاتی از قرآن کریم داریم که ما را از کمک گرفتن و دوستی گرفتن یهود و نصاری منع می‌کند، پس این وهابیت که خود را طرفدار قرآن می‌دانند چرا با آمریکا و اسرائیل پیوند دوستی می‌بندند و برای سرکوب ملت بحرین هزاران نیرو از عربستان و کشورهای دیگر اعزام می‌کنند!؟

آیت‌الله حسینی قزوینی گفت: در سوریه همه برای سرکوب دولت و در بحرین برای سرکوب ملت بسیج شده‌اند! این سیاست یک بام و دو هوا را وهابیت چگونه توجیه می‌کند؟

عضو هیئت امنای بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: عده‌ای از وهابیت در قضیه بیداری اسلامی مثل وهابیت سلفی‌گری سکوت کردند و چیزی نگفتند. برخی دیگر مانند وهابیت معتدل مثل اخوان المسلمین همراه مردم در این قیام‌ها شرکت داشتند و گروه سوم وهابیت درباری هستند که در کشورهای مختلف بیانیه دادند و هر گونه قیامی علیه حکومت‌ها را حرام اعلام کردند. در مصر، لیبی و یمین بیانیه دادند که قیام علیه حکومت حرام است.

مدیر شبکه جهانی ولایت گفت: عربستان سعودی در راس سلفی‌گری درباری قرار دارد و مفتی‌های آن حتی در قضیه غزّه هرگونه تظاهرات در حمایت از مردم فلسطین را حرام شمردند.

وی گفت: اما در سوریه بر عکس شده چون سوریه بهانه است، هدف شیعه و تفکر شیعه است.

وهابیت از «ایران با فرهنگ اهل‌بیت» می‌ترسد نه چیز دیگر!

استاد حوزه علمیه قم گفت: به نظر من اقداماتی که وهابیت و عربستان در منطقه انجام می‌دهد به خاطر ترس از ایران هسته‌ای نیست، انسان می‌تواند هزار قسم به لفظ جلاله بخورد که دولت‌های عربی یقین دارند که ایران هسته‌ای - چه صلح آمیز و چه نظامی که ما دنبال آن نیستیم و آمریکاییها و غربی‌ها به دروغ ادعا می‌کنند - به ضرر آنها نیست بلکه به نفع آنها هم خواهد بود چرا که به ایران به آنها نیز کمک و نفع خواهد رساند ولی چیزی که آنها از آن ترس و واهمه دارند ایران با فرهنگ اهل‌بیت علیهم‌السلام است. چیزی که آن‌ها از آن می‌سوزند ایران با فرهنگ شیعی ناب است.

وی گفت: یکی از مفتیان وهابیت، چند روز پیش تصریح کرد که شبکه‌های ماهواره ای شیعه، خطرش از سلاح هسته‌ای و اتمی برای ما بیشتر است!

مدیر شبکه جهانی ولایت در ادامه گفت: جلسه‌ای در زمان «حسنی مبارک» در مصر تشکیل شد که رئیس جمهور اسرائیل و ملک عبدالله پادشاه عربستان از جمله شرکت‌کنندگان بودند در آنجا هم اعلام کردند ایران با فرهنگ شیعی برای عربستان یک خطر جدی است.

تفاوت اهل سنت با وهابیت

آیت الله حسینی قزوینی گفت: حد فاصل میان اهل سنت و وهابیت این است که در وهابیت یک سری مسائل وجود دارد که اهل سنت واقعی از آن مبراست. مثل حرمت توسل، حرمت زیارت قبور، حرمت شفاعت، حرمت مراسم مذهبی و بعضی بدعت‌هایی که وهابیت ساخته است.

وی گفت: کتاب‌هایی که علمای اهل سنت علیه وهابیت تدوین کرده‌اند شاید دو برابر، سه برابر کتابهای شیعه است. به عنوان نمونه، آقای عبدالرحمن سربازی از علمای اهل سنت، کتابی در نقد وهابیت نوشته که به مراتب تندتر از کتاب‌های شیعه است.

الفبای فکری وهابیت، الفبای براندازی هر نوع حکومت شیعی است

استاد حوزه علمیه قم گفت: الفبای فکری وهابیت، الفبای براندازی هر نوع حکومت شیعی است.

وی گفت: ملک عبدالله پادشاه عربستان رسماً اعلام کرد ما در جنگ عراق با ایران میلیاردها دلار خرج کردیم و برای مبارزه با فرهنگ شیعه به خصوص سقوط دولت نوری المالکی به عنوان نماد حکومت شیعی، حاضریم 250 میلیارد دلار هزینه خرج کنیم.

مدیر شبکه جهانی ولایت افزود: وزیر امور خارجه عربستان بعد از جنگ با اسرائیل با حزب‌الله مسافرتی به تلاویو داشت و آنجا گفته بود شما به لبنان حمله کنید، ما هزینه جنگ را تامین می‌کنیم! خب این وهابیت با این طرز فکر با اهل سنت فرق می‌کند.

وی گفت: برخی مفتی‌های عربستان فتوا دادند کمک به حزب‌الله در جنگ با اسرائیل و حتی دعا برای پیروزی آنها حرام است و بارها گفته‌اند ما هیچ وحدتی با شیعه نداریم همانگونه که هیچ وحدتی با یهود نمی‌توانیم داشته باشیم.

آیت‌الله حسینی قزوینی افزود: «بن باز» و «آل شیخ» رسما اعلام کردند که ما وحدتی با شیعه نداریم همانطور که با یهود نمی‌توانیم وحدت داشته باشیم! ولی اهل سنت غیر وهابی این چنین نیستند.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: یکی از کوتاهی‌های صدا و سیما این است که این مرزبندی‌ها را برای مردم، روشنگری نمی‌کند. صدا و سیما باید با دعوت از علمای شیعه و اهل سنت که مخالف وهابیت هستند روشنگری کند. اینها باید روشن شود که اهل سنت چه تفکرات و مرزها و مبانی فکری دارند و وهابیت چه تفکرات و مرزهایی دارند.

ظلمی که وهابیت به اهل سنت کرده از ظلمی که به شیعه کرده بیشتر است

رئیس شبکه جهانی ولایت گفت: به هر حال در صدا و سیما ما باید بین وهابیت و اهل سنت مرزبندی شود و برای مردم روشن شود که طرز فکر وهابیت درباری با اهل سنت فرق می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: این روشنگری صدا و سیما هم به نفع شیعه است و هم سنی! چون وهابیت خود را اهل سنت و جماعت معرفی می‌کند و وقتی این مبانی فکری را در شبکه‌های ماهواره‌ای خودشان به مردم معرفی می‌کنند نتیجه این می‌شود که جوان شیعی با مشاهده این مسائل فکر می‌کند همه اهل سنت اینطور هستند.

وی گفت: بنده بارها گفته‌ام ظلمی که وهابیت در حق اهل سنت روا می‌دارد بیشتر از ظلمی است که در حق شیعه اعمال می‌کند. آنها با این افکار تند و این کارنامه سیاه که بر جای گذاشتند از ترور و قتل گرفته تا حمایت از دشمنان و سرکوب ملتها چهره اهل سنت را به شدت تخریب کردند.

بعضی شبکه‌های ماهواره‌ای به ظاهر مدافع شیعه، سیاست موساد و سیا را پیاده می‌کنند

وی درباره برخی شبکه‌های ماهواره‌ای مانند «شبکه اهل بیت» که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و توسط یک روحانی افغانی‌تبار به نام «اللهیاری» اداره می‌شود، به فارس گفت: آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله محقق کابلی از مراجع تقلید افغانستان، هرگونه کمک به این نوع شبکه‌ها را حرام دانستند و آن را مصداق اعانه بر اثم و عدوان دانستند.

آیت‌الله حسینی قزوینی افزود: بعضی از این شبکه‌ها همان سیاست سازمان سیا و موساد را پیاده می‌کنند و در حقیقت، روش اینها همان روش سیا و موساد و ... است.

وی در پایان تأکید کرد: متاسفانه اهانت‌هایی که شبکه آمریکایی اهل بیت به مراجع تقلید کرده، در طول تاریخ شیعه بی‌سابقه است.

منبع:صدای شیعه

نوع مطلب : دینی، وهابیت، خبری، انتقادی، 
برچسب ها : صداوسیما در بازتاب ظلم‌های وهابیت به شیعه و سنی کوتاهی می‌کند، صداوسیما و بازتاب ظلم‌های وهابیت، کوتاهی صدا و سیما، صدا و سیما و وهابیت، صدا و سیما، وهابیت،
لینک های مرتبط :


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic