تفکر
سلام خوش آمدید
درباره وبلاگ


بسـم الله الرحـمن الرحیـم
در بیابان این دنیای گذران به دنبال کشتی نجات باشیم و تمسخر این مردمان قوم نوحی(ع) ما را از سیل قیامت غافل نکند که دیگر متولد نخواهیم شد.

مدیر وبلاگ : علی
مطالب اخیر
نویسندگان
سه شنبه 17 بهمن 1391 :: نویسنده : علی

استاد حسینی قزوینی

موضوع بحث، جدیدترین روش تبلیغی وهابیت است.

در رابطه با بحث وهابیت، اگر بخواهم در یك جمله عرض كنم، با توجه به امكانات مالی و نیرویی كه امروز در اختیارات وهابیت است، از یك پیچیدگی ویژه‌ای برخوردارند كه شاید قوی‌ترین مراكز فرهنگی، حتی مسیحیت هم مانند اینها، یكّه‌تاز میدان نیستند.

حدود 4 سال قبل كه به مكه مكرمه مشرف شدم، از مركز فرهنگی وهابیت، رابطة العالم الإسلامیة كه عزیزانی كه وارد مكه می‌شوند، از مدینه منوره، در همان ابتداء، یك كاخ سفیدی درست كرده‌اند كه تابلوی رابطة العالم الإسلامیة را روی آن نصب كرده‌اند و من حدود 7 ساعت از این مركز دیدن كردم و بخش‌های مختلف این مركز را از نزدیك دیدم و با روش‌های تبلیغی اینها و بروشورها و نشریات و كتاب‌هایی كه چاپ كرده بودند را از نزدیك دیدم. خلاصه اینكه مركز رابطة العالم الإسلامیة، مانند دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ما است؛ با این تفاوت كه اینها مركز فرهنگی هستند، ولی در سازمان ملل متحد، عضو مراقب دارند و در سازمان یونسكو و یونیسف، عضو رسمی دارند. یكی از مسئولین اینها می‌گفت: «هیچ كشوری نیست كه ما در آنجا، دفتر و نمایندگی نداشته باشیم».حوزه فعالیت‌شان، از كارهای فرهنگی تا رسیدگی به ایتام و مستمندان و تأسیس بیمارستان و كمك دارویی به بیماران و غیره است.

عزیزان همه می‌دانند كه روش تبلیغی امروز با دوران‌های گذشته، تفاوت زیادی دارد. در گذشته كه چاپ اختراع شد، برای انتقال فرهنگ از نقطه‌ای به نقطه دیگر و از نسلی به نسل دیگر، از نشریه، روزنامه و كتاب استفاده می‌شد. ولی امروز، با توجه به امكانات مدرنی مانند فضای سایبری و اینترنت و ماهواره و پیام كوتاه كه در اختیار بشر قرار گرفته است، مخالفین و دشمنان ما، حداكثر استفاده را از این ظرفیت‌های موجود انجام می‌دهند.

آمار تبلیغی وهابیت

در آمارهای موجود، در سایت www.isl.org.uk اعلام شده است كه 40 هزار سایت وهابی، به صورت شبانه‌روز، مشغول فعالیت علیه شیعه است. كافی است كه شما مراجعه كنید به سایت فیصل نور : www.fnoor.com كه توسط یكی از وهابیون عربستان سعودی اداره می‌شود و مشهور است كه پشتیبانی مالی آن را، آقای امیر نایف، ولیعهد فعلی عربستان سعودی بر عهده دارد. در این سایت، بیش از 40 هزار عنوان كتاب و مقاله ضد شیعی وجود دارد و می‌شود گفت كه این سایت، مادربزرگ تمام سایت‌های وهابی است و كمتر سایت وهابی است كه با این سایت، لینك نشده باشد یا مطالب علمی را از اینجا تغذیه نكند. هم‌چنین سایت‌های فارسی مانند سنی نیوز و سنی آنلاین و اسلام تكست كه سایت‌های فارسی است و عمدتا مطالب تند ضد شیعی و فحاشی و اهانت را به صورت گسترده، علیه شیعه منتشر می‌كنند.

در خبرهایی كه در هفته گذشته در سایت‌های خبری آمد، گفته شد كه یكی از پژوهشگران كانادایی اعلام كرد: «از هر 2 سایت اسلامی، یكی سایت متعلق به وهابی‌ها است». حتی اینها در حال پشت سر گذاشتن حوزه فرهنگی إخوان المسلمین هستند.

من در مسافرتی كه قبل از عید به كشورهای آلمان و هلند داشتم و فرصت خوبی بود برای استفاده از سایت‌های اینترنتی و دوستان خوبی هم در آنجا به ما كمك می‌كردند، یكی از چیزهایی كه در فضای سایبری و اینترنتی برایم خیلی عجیب بود، در رابطه با حضرت مهدی (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) به عنوان موعود، یك و نیم میلیون صفحه مطلب در اینترنت وجود دارد، ولی در رابطه با این‌كه مسیح، موعود است و مصلح كل و منجی، 18 میلیون صفحه مطلب در اینترنت وجود دارد. شاید این آمار، به ظاهر ساده باشد، ولی اگر مقداری دقت كنیم، می‌بینیم كه اینها از این امكانات امروز، چقدر استفاده می‌كنند و ما چقدر استفاده می‌كنیم.

این مطالب را می‌توانید در سایت دانشگاه امیر كبیر مشاهده كنید.

فعالیت در شبكه‌های ماهواره‌ای

در حال حاضر، از 1800 شبكه ماهواره‌ای كه در منطقه، فعال هستند، حدود 300 شبكه ماهواره‌ای، فقط علیه أهل بیت (علیهم السلام) برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی می‌كنند.

شاید شنیدن اینها، ساده باشد و آمار گفتن و آمار دادن و آمار شنیدن، سهل باشد، ولی شما ببینید كه آنها از نظر مسائل تبلیغی و فرهنگی در چه نقطه‌ای هستند و ما در چه نقطه‌ای هستیم؟ نهایت كاری كه اتحادیه تلویزیون‌های اسلامی توانسته است انجام بدهد، این بود كه حدود 2 هفته قبل همایشی در تهران داشتند و توانستند 182 رادیو و تلویزیون محلی را جمع كنند.

در بعضی از ماهواره‌ها، به هوای دفاع از ولایت و تشیع، به فحاشی علیه أهل سنت و جسارت به مقدسات أهل سنت هجوم آورده‌اند كه نتیجه‌اش، جز فتنه، چیز دیگری نبوده است. با این‌كه همه شنیدیم كه در كنگره آمریكا، سال 2009 میلادی را رسما به عنوان سال اختلاف شیعه و سنی اعلام كردند و برای این، بودجه‌های ویژه‌ای اختصاص دادند. ما فراموش نكرده‌ایم كه در آغاز إشغال كشور عراق، در تمام روزنامه‌ها منتشر شد و اگر اشتباه نكنم، در تاریخ 20 یا 19 اسفند 1384 در روزنامه كیهان نوشته بود: «نظامیان آمریكایی در عراق، یك جوان سید و معمم نورانی را دستگیر كرده بودند كه او، همان مهدی موعود است و مدت‌ها او را در زندان شكنجه می‌كردند تا اعتراف كند او مهدی است». بعد از آن‌كه متوجه شدند پدر و مادر آن مهدی موعود، این‌چنین ویژگی‌هایی دارد و پدر و مادر این شخص هم كسی دیگر هستند، نا امید شدند و از او تعهد گرفتند كه اگر محل إختفاء مهدی موعود را پیدا كرد، به نظامیان آمریكایی گزارش بدهد. هم‌چنین رئیس جمهور سابق آمریكا، آقای ‌بوش، یك هیئت علمی، متشكل از مسلمانان و مسیحیان و نظریه‌پردازان كاخ سفید را معین كرد تا تحقیقی درباره حضرت مهدی (أرواحنا لتراب مقدمه الفداء) بكنند و نتیجه تحقیق را به ایشان گزارش كنند. این بیانیه در رسانه‌های داخلی هم منتشر شد، ولی این‌كه نتیجه‌اش چه شد، خبری نشد؟

در 17 ماه رمضان امسال، یك طلبه جاهل و نادان در لندن، جشن وفات عایشه را برگزار كرد و حرف‌های تند و نادرست و خلاف شرع را مطرح كرد و حتی كار به جایی رسید كه مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری موضع گرفتند و بیش از 90 نفر از علماء بزرگ شیعه در عربستان سعودی، در منطقه شرقیه و ائمه جمعه و جماعات و رؤسای حوزه‌های علمیه محكوم كردند و همین محكومیت‌ها، در روزنامه رسمی عربستان سعودی به نام الریاض چاپ شد. در تحریك این‌گونه افراد كه زمینه فتنه دارند، بعید نیست كه وهابی‌ها سرمایه‌گذاری كرده باشند و این‌گونه افراد را شناسائی بكنند و بودجه و امكانات در اختیار آنها قرار بدهند تا حرفی بزنند و جهان اسلام را بر هم بزنند. بعد از ماه رمضان هم به بهانه اهانت به أم المؤمنین عایشه، حدود 19 شبكه ماهواره‌ای وهابیت، به صورت یكنواخت و همزمان، علیه شیعه برنامه داشتند. أخیراً هم برخی از شبكه‌های وهابیت، مانند شبكه وصال و شبكه صفا كه برای خود من هم دیدن یك دقیقه از برنامه‌های‌شان، قابل تحمل نبود، نسبت به مراجع عظام تقلید، ركیك‌ترین و وقیح‌ترین عبارات را كه حتی أراذل و أوباش هم به كار نمی‌برند، به كار می‌بردند و نسبت به ائمه (علیهم السلام) جسارت‌های وقیحانه و نسبت به حرم مطهر ائمه (علیهم السلام)، اهانت‌ها و جسارت‌های وقیحی انجام می‌شد. به قول یكی از آقایان: «بی‌حیائی هم حدّی دارد، ولی این آقایان، بی‌حیائی را از حدّ گذراندند»؛ مخصوصا در ماه مبارك رمضان امسال، شبكه‌های المستقلة، حافظ، صفا، ناس، الرحمة، الحكمة، الخلیجیة و الصحة، بی‌حیائی را از حدّ گذراندند. البته اینها یك توطئه‌ای است و ما از پشت پرده آن خبر نداریم و چون این شبكه‌ها در كشور مصر و از طریق نایل ست پخش می‌شد، در هفته گذشته، دولت مصر از پخش این شبكه‌ها جلوگیری كرد؛ از جمله این شبكه‌ها، شبكه صفا و شبكه وصال بود كه در میان این شبكه‌ها، در بی‌حیائی، یك سر و گردن بیشتر از بقیه بودند.

عربستان سعودی اعلام كرد كه در أیام حج امسال، یك شبكه رادیویی را به 8 زبان زنده دنیا راه اندازی می‌كند تا حجاج بیت ا... الحرام بتوانند از این رادیو، حدأكثر استفاده معارفی را داشته باشند.

نكته جالبی كه در بعضی از سایت‌های خبری آمد، این است كه اینها رسما إعلام كردند: «شبكه‌های ماهواره‌ای شیعه، خطرناك‌تر از بمب هسته‌ای و بمب أتمی است». چون اینها می‌دانند كه شبكه‌هایی مانند شبكه الكوثر كه شخصیت‌هایی مانند آیت ا... كورانی یا سید كمال حیدری در آنجا صحبت می‌كنند یا در شبكه أهل البیت و هم‌چنین شبكه ولایت، این صحبت‌ها مانند بمب أتم منفجر می‌شود و أفكار جوانان وهابی را بیدار می‌كند.

موج بیداری جوانان أهل سنت و وهابیت و گرایش به مذهب شیعه

با توجه به اطلاعات گسترده‌ای كه بنده دارم و معمولاً این خبرهایی اینترنتی و ماهواره‌ای را در أسرع وقت یا خودم دنبال می‌كنم یا به وسیله دوستان داخلی و خارجی به دست بنده می‌رسد، در یك جمله بگویم: «در این 15 قرن، تاكنون سابقه نداشته است كه رویكرد جوانان وهابی و أهل سنت به طرف مذهب شیعه، مانند قرن حاضر باشد» و در هر هفته، 10، 20 نفر یا در بعضی از هفته‌ها، بیش از 30 نفر به بنده مراجعه می‌كنند و رسماً به مذهب أهل بیت (علیهم السلام) كشیده می‌شوند. در همین امسال، موارد متعددی داشتیم كه جوانان مسیحی به قم آمدند و خدا این توفیق را داد كه به دست ما، مسلمان و شیعه شدند و برگشتند.

در حدود 40 روز، یك آقایی از لندن آمده بود و 25 سال، مبلّغ بهائی بود و تحت تأثیر صحبت‌های ما در ماهواره قرار گرفت و تصمیم گرفت توبه كند و به مذهب أهل بیت (علیهم السلام) و شیعه گرایش پیدا كند.

برخورد ما با أهل سنت

با این تبلیغات گسترده‌ای كه وهابی‌ها دارند، در خیلی از جاها، نتیجه‌ای معكوس داده است. ظاهرا أبو بصیر است كه خدمت امام صادق (علیه السلام) می‌رسد و عرض می‌كند:

ما با أهل سنت چگونه برخورد كنیم؟ حضرت می‌فرماید: شما، امام دارید و ملترم هستید از او تبعیت كنید. گفت: بله. حضرت فرمود: من كه امام شما هستم و شما به من إقتداء كرده‌اید، تعامل من با أهل سنت این‌گونه است كه اگر مریض بشوند، به عیادت‌شان می‌روم و اگر از دنیا بروند، به تشییع جنازه‌شان می‌روم و اگر در محكمه‌ای از من بخواهند كه شهادتی را علیه یا له بدهم، می‌روم و ... .

لذا ما بارها گفته‌ایم كه حتی اگر ائمه (علیهم السلام) به ما توصیه نمی‌كردند كه با أهل سنت، به صورت مؤدبانه برخورد كنید و مراجع عظام تقلید ما هم چیزی نگویند و فقط ما باشیم و عقل خودمان، از اهانت و سبّ و ناسزا، چه نتیجه‌ای عاید شیعه می‌شود؟ آیا جز گریزان شدنِ حتی جوانان ما از مذهب، نتیجه دیگری دارد؟ وقتی جوان شیعه می‌بیند من روحانی شیعه، فحش می‌دهم و اهانت می‌كنم و می‌خواهم با فحش و اهانت، حرفم را به كرسی بنشانم، با خودش می‌گوید كه اگر ما حرف برای زدن داشتیم و این روحانی حرف برای زدن داشت، چرا فحش می‌دهد و توهین می‌كند؟! فحش و توهین و ناسزا، حرف كسی است كه حرفی برای زدن ندارد! این به ضرر شیعه و جوانان ما است! اما بعضی از عزیزان، این‌گونه اهانت، فحش و ناسزا در شبكه‌های جهانی می‌دهند كه میلیون‌ها بیننده دارد و ما نمی‌دانیم دلیل‌شان چیست؟!

انتشار مطالب ضد شیعی از علماء شیعی

یكی از روش‌های جدید تبلیغ وهابیت، انتشار مطالب ضد شیعی از علماء شیعی است و در این 2 ، 3 دهه أخیر، یلی روی این مسئله، سرمایه‌گذاری كرده‌اند. شما اگر برنامه‌های شبكه‌های وهابی صفا و وصال و نور را به مدت یك هفته دنبال كنید، می‌بینید كه یكی از حساس‌ترین مطالب‌شان، این است كه بعضی از علماء شیعه، علیه شیعه حرف زده‌اند. مثلا روی دكتر موسی موسوی، نوه مرحوم سید أبو الحسن اصفهانی (ره) سرمایه‌گذاری‌های زیادی در سایت‌ها و ماهواره‌ها و كتاب‌های‌شان كرده‌اند. ایشان كتابی نوشت به نام الشیعة و التصحیح و خود حضرت آیت ا... العظمی سبحانی برای من نقل می‌كرد و می‌گفت: «من خودم از رادیو شنیدم كه صدام می‌گفت: اگر این 8 سال جنگ ما علیه ایران، هیچ فایده‌ای نداشت جز این‌كه این كتاب توسط یك مرجع زاده نوشته شد، برای ما كافی است». این كتاب، از اول تا آخرش، جز فحش و جسارت به شیعه و مقدسات به شیعه، چیز دیگری ندارد. وهابیت هم از این دكتر موسی موسوی، بت ساخته‌اند. یكی از مراجع عظام تقلید كه شاید راضی نباشند نام‌شان را ببرم و در میان حوزویان، به قداست و تقوا و ولایت، إشتهار دارد، به من می‌گفت: «من فراموش نمی‌كنم كه همین موسی موسوی، در زمان شاه، شراب‌خواری و زناكاری ایشان و رفتن به كاباره‌ها و نزدیكی‌اش با ستاره‌های سینمایی، نقل مطالب روزنامه‌ها بود». حتی ایشان به بعضی از رقاصه‌های مشهور كه با هم بودند، چِكْ داده بود و از ایران فرار كرد و چكش هم برگشت خورد و در روزنامه‌ها هم منتشر شد. یكی از آقایان هم گفته بود: «حتما ایشان می‌دانست پولی كه به اینها می‌دهد، حرام است، لذا، چك بلا محل صادر كرده بود». هم‌چنین می‌گفت: «ایشان با هویدا، نخست وزیر شاه هم دیدار داشت و سر او را كلاه گذاشت و مبلغ هنگفتی از او گرفت و فرار كرد». حالا ببینید كه وهابی‌ها، امروز از این شخص، یك هاله‌ای از قداست در اطراف او كشیده‌اند و به عنوان یك روشنفكر شیعه معرفی می‌كنند كه: «وقتی متوجه شد مذهب شیعه، مذهب منحرفی است، كتابی نوشته به نام الشیعة و التصحیح».ایشان، تقریبا 7 ، 8 سال قبل، بر اثر شرب خمر زیاد، در عربستان سعودی مبتلا به سرطان و به درك واصل شد. من با عموها و پسرعموهای او كه در مشهد هستند، مرتبط هستم و برادران و خواهران او در تهران هستند و می‌گفتند: «ما خجالت می‌كشیدیم كه در تهران، برای او یك مجلس بگیریم و این مایه ننگ خانواده ما بود». حضرت آیت ا... العظمی سبحانی در مقدمه كتاب شیعه پاسخ می‌دهد نوشته است كه همین كتاب ایشان، فقط در یك سال، با 10 میلیون تیراژ چاپ شد و در كشورهای اسلامی منتشر شد.

الان اینها از سید أبو الفضل برقعی، یك بت ساخته‌اند و او را، آیت ا... العظمی معرفی می‌كنند كه از اساتید برجسته حوزه علمیه قم بود. هر روز نوارهای ایشان در مورد اهانت به مقدسات شیعه و اهانت به مراجع عظام تقلید و به مسخره گرفتن زیارت ائمه (علیهم السلام) را در شبكه نور، مرتباً پخش می‌كنند و شبكه‌های عربی هم با زیرنویس عربی پخش می‌كنند. با این‌كه سوابق ایشان كاملا واضح و روشن است. بله، ایشان در حوزه علمیه بودند و در زمان حضرت آیت ا... العظمی بروجردی (ره) بود و كتاب رسائل و مكاسب تدریس می‌كردند و به خاطر جسارتی كه در مسجد امام (ره) نسبت به حضرت آیت ا... العظمی بروجردی كردند و جسارت وقیحی نسبت به ایشان كردند، جوانان و مردم قم ریختند و ایشان را از قم بیرون كردند و ایشان به تهران رفت و در مسجد وزیر دفتر كه مادر مصدق آن را ساخته بود، مدتی آنجا بود و آنجا هم به اهانت‌هایش ادامه داد و شیعیان او را هم از آنجا بیرون كردند. كتاب منهاج السنة إبن تیمیة، از قرن هفتم تا الان، یك ترجمه فارسی دارد كه آن هم به قلم ایشان نوشته شده است. چند سال پیش كه به مكه مشرف شده بودیم، وقتی وارد بیت ا... الحرام می‌شدیم، این قفسه‌های كوچكی را كه قرآن در آن می‌گذارند، می‌دیدیم كه یكی در میان، یك قرآن گذاشته‌اند و یك ترجمه منهاج السنة إبن تیمیة به قلم سید أبو الفضل برقعی گذاشته‌اند؛ این واقعا مایه ننگ است. البته ایشان حدود 70 تألیف مخطوط و مطبوع دارد و از این تعداد، حدود 30 كتاب را به نفع شیعه نوشته و 40 كتاب را علیه شیعه نوشته است. ولی ایشان در آخر عمر، از این جسارت‌هایش پشیمان شد؛ ولی پشیمانی فایده‌ای ندارد:

وَ لَیْسَتِ التَّوْبَةُ لِلَّذِینَ یَعْمَلُونَ السَّیِّئَاتِ حَتَّى إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ إِنِّی تُبْتُ الْآَنَ وَ لَا الَّذِینَ یَمُوتُونَ وَ هُمْ كُفَّارٌ أُولَئِكَ أَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابًا أَلِیمًا

سوره نساء/آیه18

یكی از دوستان نزدیك ایشان، جناب آقای حسینی ورجانی برای خود من نقل می‌كرد و می‌گفت: «در همان بیماری كه از دنیا رفت، ما به عیادت او رفته بودیم و ایشان وصیت‌نامه‌اش را برای ما خواند و گفت من شیعی هستم و معتقد به امامت و عصمت 12 امام هستم و اشتباه كرده بودم». وقتی ایشان را از تهران بیرون كردند، به روستای كن در اطراف تهران رفت و در منزل پسرش زندگی می‌كرد و وصیت كرد: «اگر شیعیان اجازه دادند، جنازه مرا در امام‌زاده شعیب (علیه السلام) دفن كنید تا شاید ایشان مرا شفاعت كنند و خداوند از گناه من بگذرد».

الان، جسارتی كه علیه شیعه یا تخریب أفكار جوانان، توسط نوارهای ایشان انجام می‌گیرد، در كمتر صحبتی و در كمتر سخنرانی می‌بینم انجام شده باشد. البته آقای عثمان الخمیس آن چهره وهابی تند و تكفیری كه همه او را می‌شناسند كه تندی‌ها و اهانت‌های او و آقای عرعور و آقای ملازاده هم به نفع شیعه است و قطعا شیعیان را در عقائدشان راسخ‌تر می‌كند. لذا، یكی از چیزهایی كه ما باید روی آن حساس باشیم و حوزه علمیه هم روی آن سرمایه‌گذاری بكند و همایش‌های مختلف بگذارد، شناساندن چهره‌هایی مانند سید أبو الفضل برقعی است كه امروز اینها را به عنوان چهره‌های شیعی معرفی می‌كنند كه فلان شخص، شیعی بوده و به سنی شده و این حرف‌ها را می‌زند. یا اگر جایی می‌بینند كه چهره شیعی پیدا نمی‌كنند، چهره‌سازی می‌كنند. مثلا كتاب‌های متعددی در عربستان سعودی چاپ شده است به نام حضرت آیت ا... العظمی سبحانی و علامه عسگری (ره). حضرت آیت ا... العظمی سبحانی در نامه‌ای كه به دكتر قرضاوی نوشت، فرمود: «آیا اطلاع دارید كه در عربستان سعودی و امارات، روزی نمی‌گذرد مگر این‌كه رساله‌ای یا كتابی یا مقاله‌ای علیه شیعه نوشته می‌شود و متأسفانه همگی، تكرار مكررات و تهمت‌های واهی است كه ده‌ها بار پاسخ آنها داده شده است. ... ، آنان حتی به این حدّ إكتفاء نكرده و كتاب‌هایی در نقد شیعه، به نام علماء شیعه چاپ و منتشر می‌كنند. حتی كتابی به نام این‌جانب و كتابی به نام مرحوم علامه عسگری (ره) چاپ و منتشر كرده‌اند و هر دو نفر را مبلغ وهابیت و منتقد تشیع معرفی كرده‌اند». یعنی اینها در این‌كه از چهره‌های مشهور شیعه، علیه شیعه چهره‌سازی كنند، هیچ إبائی ندارند. حتی در اوائل سال، یكی از عزیزان از افغانستان به من زنگ زد و گفت: «در اینجا یك كتابی نوشته‌اند از قول شما كه قزوینی سنی شده و علیه شیعه، كتابی نوشته و جزوه‌ای منتشر كرده‌اند». من هم گفتم: «اگر صدای حضرت آیت ا... العظمی سبحانی و علامه عسگری (ره) به جهانیان نمی‌رسد و محدود است، بنده به بركت أهل بیت (علیهم السلام) در ماهواره‌های شیعی و وهابی، حضوری فعال داریم و در شبكه المستقلة و نور و سلام و ولایت، كمتر هفته‌ای است كه برنامه‌ای علیه وهابیت در دفاع از شیعه نداشته باشیم». اینها تا این اندازه دنبال این هستند كه مطالبی را از شیعه، علیه شیعه درست كنند. یا مثلا كتاب لله، ثم للتاریخ را كه ترجمه كرده‌اند به نام أهل بیت از خود دفاع می‌كنند، عربستان سعودی با تیراژهای میلیونی چاپ كرد و در تمام كشورهای اسلامی منتشر كردند. یكی از علماء بزرگوار قطیف، در مكه مكرمه، در بعثه مقام معظم رهبری در دیداری كه با ما داشتند و گفتند: «در منطقه قطیف و أحصاء، این كتاب را داخل كامیون گذاشته بودند و در میان جوانان شیعه پخش می‌كردند و هر جا كه صف نانوایی یا غیره می‌دیدند، می‌آوردند و به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دادند». در كویت، 100 هزار نسخه از این كتاب را چاپ كردند و در میان مردم منتشر كردند و یكی از علماء برجسته شیعه كویت، آقای مُهری، رسماً به دولت كویت اخطار دارد: «اگر جلوی انتشار این كتاب را نگیرید، كویت، به لبنان دوم مبدّل خواهد شد». آنها هم جلوی نشر این كتاب را گرفتند. نویسنده این كتاب را هم جناب حضرت آیت ا... سید حسین موسوی از مراجع بزرگ شیعه در نجف اشرف معرفی می‌كنند و ایشان مدتی در آنجا تدریس می‌كرد و شبهاتی داشت و خدمت حضرت آیت ا... العظمی خوئی (ره) و حضرت آیت ا... العظمی صدر (ره) و دیگران رفت و شبهات او را جواب ندادند و برگشت سنی و وهابی شد. چهره‌ای را كه نه خداوند هم‌چنین فردی را آفریده و نه میكائیل برای او روزی مقدر كرده و نه عزرائیل هم‌چنین فردی را قبض روح كرده و نه آسمان بر سر او سایه افكنده و كره زمین، سنگینی او را درك كرده، امروز از ایشان به نام آیت ا... سید حسین موسوی، بت ساخته‌اند و كتابش را در تیراژ میلیونی چاپ و در كشورهای اسلامی منتشر كردند. البته كتاب‌هایی در ردّ این كتاب نوشته شد و یكی از بهترین كتاب‌ها، توسط یكی از علماء برجسته عربستان سعودی به نام شیخ علی آل محسن نوشته شد كه فارغ التحصیل حوزه علمیه قم است و این كتاب، لله، ثم للحقیقة نام دارد و كتاب برگزیده سال و كتاب برگزیده سال ولایت انتخاب شد و به حق هم از میان حدود 15 كتابی كه جواب به این كتاب داده شده است، این كتاب، بهترین كتاب است. این كتاب در سایت‌ها مختلف هم آمده است.

یك فیلمی از حضرت آیت ا... العظمی سیستانی درست كرده‌اند كه وقتی من این فیلم را دیدم، من معتقدم تعابیری كه به كار برده‌اند، حتی اراذل و اوباش خیابانی هم این‌چنین تعابیری را نسبت به همدیگر به كار نمی‌برند كه اینها نسبت به مراجع شیعه به كار می‌برند.

در پاكستان، 3 میلیون طلبه وهابی، برای نشر فرهنگ وهابیت دوره می‌بینند.

در افغانستان، 11 هزار مدرسه در سال 1383 برای وهابی‌ها ساخته‌اند كه 70 هزار طلبه وهابی، فقط در افغانستان دوره می‌بینند.

قبلا یك‌سری از طلبه‌های أهل سنت یا معلمین را از استان‌های شرقی و جنوبی به مدینه منوره می‌بردند و در دانشگاه اسلامی مدینه، آموزش می‌دادند و من با خیلی از این دوره دیده‌ها، از نزدیك آشنا هستم و وقتی دیدند كه رفتن اینها به عربستان سعودی، مسئله‌ساز شده است و بعضی از اینها هم لو رفت و برای‌شان مشكل‌ساز شد، أخیراً عربستان سعودی برای اینها در امارات، مدرسه علمیه‌ای با گنجایش 12 هزار طلبه ساخته است! كه مرتباً جوانان را از ایران، پاكستان، افغانستان و تاجیكستان به امارات می‌برند و دوره‌هایی را به آنها آموزش می‌دهند و یك ریش وهابی هم برای‌شان درست می‌كنند و پول‌های كلانی در اختیارشان قرار می‌دهند و اینها را برای تبلیغ، به شهرها و روستاها می‌فرستند.

خلاصه این‌كه دوستان!

اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب كه هست، از مسلمانی ماست

آبادی میخانه، ز ویرانی ماست جمعیت كفر، از پریشانی ماست

««« و السلام علیكم و رحمة الله و بركاته »»»

دکتر سید محمد حسینی قزوینی

بر گرفته از سایت پرسمان دانشجویی

نوع مطلب : دینی، فرهنگی و اجتماعی، استراتژی شیاطین، وهابیت، هشدار، خبری، 
برچسب ها : جدیدترین روش تبلیغی وهابیت، روش های تبلیغی وهابیت از زبان دکتر سید محمد حسینی قزوینی، سید محمد حسینی قزوینی، وهابیت، روش های تبلیغی وهابیت، شبکه های ماهواره ای وهابیت،
لینک های مرتبط :


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات