تفکر
سلام خوش آمدید
درباره وبلاگ


بسـم الله الرحـمن الرحیـم
در بیابان این دنیای گذران به دنبال کشتی نجات باشیم و تمسخر این مردمان قوم نوحی(ع) ما را از سیل قیامت غافل نکند که دیگر متولد نخواهیم شد.

مدیر وبلاگ : علی
مطالب اخیر
نویسندگان
نگاه عرفانی اسلام شیرین ترین و جذاب ترین نگاه برای من بوده و هست. نگاه عرفان دیدنی نیست، حس کردنی است و در درون انسان اثبات می شود…

رهیافتگان به نقل از صاحب نیوز: با وجود تمام سیاه نمایی‌ها و تبلیغات منفی دنیای استکبار علیه دین گرایی و اسلام، اما همچنان شاهد این هستیم که هر روز تعداد بیشتری به دامان اسلام می پیوندند تا آرامش خاطر بگیرند. خانم “ترزا کیم کرانفیل” از امریکا که زیبایی اسلام را در زیبایی رفتار و منش همسر مسلمانش دید و از مسیحیت به اسلام مشرف شد، یکی از رهیافتگانی است در بخش رهیافتگان نمایشگاه بین المللی قرآن حضور یافت. در گفتگویی صمیمی پای صحبت های وی نشستیم که مشروح آن را در زیر می خوانید:

***

- صاحب نیوز: دلیل آشنایی شما با اسلام و گرویدن به آن چه بود؟


- ترزا کیم کرانفیل: من در خانواده ای  مسیحی به دنیا آمده بودم و از دوره نوجوانی سؤالاتی برایم مطرح بود که برای چه به این دنیا آمده‌ام و چرا باید خداوند را عبادت کنم؟ تا اینکه در دانشگاه با یک فرد ایرانی آشنا شدم که اخلاق اسلامی او بسیار مرا جذب کرد. بعدها با این فرد ایرانی ازدواج کردم و در اثر آشنایی با او با قرآن کریم آشنا شدم و این کتاب آسمانی را گمشده خود یافتم. قبلا به این درک رسیده بودم که هر چیزی در دنیا فناپذیراست و تنها چیزی که باقی می ماند خداست که ابدی است و به هیچ چیز وابستگی ندارد، برعکس همه چیز به او وابسته است. بعد از مطالعه و تحقیق دریافتم در میان ادیان مختلف فقط دین اسلام، انسان را به خدا وصل می کند و کامل ترین دستورات و قواعد عقلانی را در دل خود دارد.

- صاحب نیوز: اسلام چه چیز جذابی برای شما داشت که باعث شد این تصمیم را بگیرید؟

- آشنایی با قرآن جذاب ترین و شگفت انگیزترین پدیده زندگی من است. جایگاه قرآن در زندگی من این بود که توانست جاهای خالی زندگی مرا پس از اسلام آوردن پر کند و این برای من یک معجزه بود که توانستم اینگونه راحت به کمک قرآن با شرایط پس از اسلام آوردنم کنار بیایم. قرآن به من فهماند که دنیای دیگری نیز برای امیدوار بودن هست. این ها همگی به من روحیه و امید برای باقی ماندن بر اسلام می داد. اسلام همه چیزهای زندگی دنیایی مرا رنگ خدایی می داد. اوایل حجاب داشتن برای من عجیب و نامأنوس بود و شاید خجالت می کشیدم و حتی یک نگرانی از بابت آن در درون خود حس می کردم، نگرانی از متفاوت بودن در جامعه آزارم می داد ولی کم کم حجاب پوشیدم و متوجه شدم تمام نگرانی هایم بی مورد بوده است و آرامش خاصی دریافت کردم.

- صاحب نیوز: اینطور که پیداست قبول حجاب برایتان سخت بوده است؟

- بله، آن اوایل حجاب سخت ترین حکم اسلام برای من محسوب می شد چون برای دیگران و حتی خودم ناگهانی که یک تغییر بزرگ در ظاهر خود داشته باشم. از نژادپرستان هم می ترسیدم و در ذهن خود به اشتباه یک واهمه و ترس پرورانده بودم که بعد از پوشیدن حجاب فهمیدم این واهمه و نگرانی بی مورد بوده است.

- صاحب نیوز: واکنش خانواده و دوستان شما نسبت به اسلام آوردن شما چگونه بود؟

- خانواده ام نه ناراحت بودند، نه نگران بودند و نه اذیت می کردند، حتی اگر کسی مرا اذیت می کرد پشتیبان من بودند و پس از قرآن و دعا و ذکر، همدم خوبی برای من بودند.

- صاحب نیوز: گفتید که تحت تأثیر همسر خود اسلام آوردید. چه عوامل دیگری در این انتخاب شما را تحت تأثیر قرار داده بود؟

- اولین چیزی که مرا تحت تأثیر قرار داد قرآن بود؛ بعد از آن کتاب های آیت الله بهجت بودند که جذابیت خاص خود را برای من داشتند که البته هرچند خواندن فارسی برای من سخت بود ولی خواندن و تکرار کردن این مطالعات برای من شیرین بود. بعد از آن هم ذکر و دعاهایی بودند که می خواندم و مرا در عقیده و مسیر خود محکم می کردند.

- صاحب نیوز: پس از اسلام آوردن چه خاطرات خوب و بدی در ذهن شما باقی مانده است؟

- بهترین خاطره ای که از این مدت دارم، دیدارم با امام خمینی (ره) بود. آن زمانی که امام در شهر قم بودند ما را برای یک جلسه خصوصی به دیدار ایشان بردند که دیدن چهره نورانی ایشان از نزدیک مرا مجذوب خود کرد، باورم نمی شد یک انسان زمینی بتواند اینقدر روحانی باشد و بتواند چنین حس عمیق و دلنشین و حیرت آوری را در قلب و وجود من ایجاد کند. شخصیت ایشان یک شخصیت عرفانی بود که بهترین خاطره زندگی من بوده و هست، خاطره خوب دیگر بنده حضورم پس از آزادسازی خرمشهر در این شهر بود و سفرهایی که پس از جنگ ایران به مناطق جنگی داشتم، وقتی در آن مناطق نماز می خواندم ناخودآگاه احساس غرور و افتخارمی کردم.


- صاحب نیوز: کدام بُعد اسلام بیشترین جذابیت را برای شما داشته است؟

- نگاه عرفانی اسلام شیرین ترین و جذاب ترین نگاه برای من بوده و هست. نگاه عرفان دیدنی نیست، حس کردنی است و در درون انسان اثبات می شود. بارها و بارها برای من اتفاق افتاده است عرفان اسلامی در وجود من غوغا کرده که من از بیان آن ها عاجز هست.

- صاحب نیوز: به نظر شما برای تبلیغ اسلام و آموزه های اسلام چه شیوه ای نیاز امروز ماست؟

- هیچ چیزی با فشار درست نمی شود. نمی شود به زور و فشار بخواهیم به بیان و تبلیغ آموزه های اسلام بپردازیم. یادمان نرود که جنس اسلام از مهربانی و عرفان است پس باید از همین جنس برای تبلیغ آن استفاده نمود. با محبت و مهربانی رفتار کنیم و درس بدهیم و اسلامی بودن را نشان دهیم. باید به مردم بفهمانیم که از روی علاقه به آنها به سراغ آنها آمده ایم و طرف مقابل ما این حس متقابل را باید لمس کند.

- صاحب نیوز: می توانید با ذکر مثال بیشتر توضیح دهید؟

- یک مثالی که در ذهن بنده آمد همین مسئله گشت ارشاد است، مسئله ای که قبل ترها در کشور نمود بیشتری داشت و امروز هم خفیف تر وجود دارد. گشت ارشاد نهایتاً نقش یک چسب زخم را برای مشکل جامعه ایفا می کند و درمان نیست. چسب زخمی است که پس از برداشتن آن جای آن زخم هم پیداست و اینگونه عمل کردن خلاف اسلامی است که جنس مهربانی و عرفان دارد. باید به آموزه هایی که اسلام به ما یاد داده عمل کرد. مهربانی و احساس علاقه متقابل برای بهتر شدن انسان مسئله ای است که در همه دنیا یکسان است چه می خواهد ایران باشد چه آمریکا و چه هر جای دیگر دنیا.

- صاحب نیوز: توصیه شما به جوانان ایرانی چیست؟

- اینکه اطراف خود را خوب نگاه کنید و ببینید که در دنیا چه اتفاقاتی می افتد؟ ببینید این جنگ فرهنگی اطراف ما مسلمانان با چه هدفی شکل گرفته است؟ همه دنیا و افرادی که این جنگ را راه انداخته اند بر سود و فاید اسلام واقف اند ولی چون ماهیت آن را مخالف منافع خود می بینند مقابل آن ایستاده اند، جوانان باید هوشیار باشند تا بتوانند جایگاه اصلی خود را در این عرصه بیابند و عمل متناسب با آن را انجام دهند.

- صاحب نیوز: بزرگترین دعایی که می توانید برای مردم ایران بکنید چیست؟

- سلامتی روحی مردم و این که جمهوری اسلامی ایران باید برای راهبری کشورهای دیگر حفظ و تقویت شود. جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی برای همه دنیاست که باید تقویت گردد و راه ورودش به همه کشورهای دنیا باز شود.

- صاحب نیوز: در آخر از شرایط حضور خود در ایران چنانچه صحبتی دارید بیان کنید.

- زمانی به همراه شوهرم ساکن تهران بودیم ولی از آنجا که شغل شوهرم در بندرعباس بود نتوانستیم دوری از یکدیگر را تحمل کنیم و الآن ساکن بندرعباس هستم، هرچند شرایط گرمای هوا اذیت کننده است ولی کنار خانواده بودن برایم مهمتر بود. فرزندانی دارم که به آنها افتخار می کنم. پسرم در حال حاضر ساکن آمریکاست و دو دختر دارم که مشغول درس خواندن اند.


درهمین رابطه:

خبر تسنیم از صحبتهای لیلا وقار فرد یا (ترزا کیم کرانفیل)
بانوی تازه مسلمان آمریکایی دیدار با امام خمینی(ره) را از جمله بهترین خاطرات عمر خود دانست و گفت: علاوه بر قرآن، آیت‌الله بهجت از افرادی بود که تاثیر زیادی بر زندگی من بعد از مسلمان شدن داشت.
به گزارش  تسنیم، بیست و یکمین نمایشگاه قرآن در بخش ره‌یافتگان هر روز به سخنرانی یک تازه مسلمان و گفت‌و‌گو با او اختصاص دارد. شب گذشته پنج‌شنبه ساعت۲۱:۳۰، خانم ترزا کیم کرانفیل (لیلا وقارفرد)، که نام خود را، با محوریت بحث سبک زندگی پس از اسلام آوردن تغییر داده است، برای حاضران در نشست سخنرانی کرد.کرانفیل درباره خاطرات خود در زمان زندگی در آمریکا گفت: به عنوان تنها فرزند خانواده در محیطی خوب و آرام بزرگ شدم اما می‌دانستم در زندگی‌ام چیزی کم است و همواره در جستجوی آن بودم. همیشه از خودم سوال می‌کردم که هدف زندگی چیست؟ چرا باید فقط هفته‌ای یکبار به کلیسا برویم؟

به گفته این تازه مسلمان، این جستجو همواره ادامه داشت و در زمان جوانی و ورود به دانشگاه نیز بیشتر شد تا به توصیه یکی از دوستانش با یک مسلمان ایرانی آشنا می‌شود. وی در ادامه افزود:«آشنایی با آن جوان ایرانی و آداب و رسوم آنان برایم عجیب بود. به مرور از طریق ایشان(که بعدها همسرم شد) با قرآن آشنا شدم. آشنایی با قرآن برایم خیلی مهم بود؛ زیرا متوجه شدم قرآن، آن گمشده من است که سال‌ها به دنبالش بودم.

بعد از آشنایی با قرآن و اسلام، کرانفیل مسلمان شده و با همکلاسی خود ازدواج می‌کند. نتیجه این زندگی، ۳ فرزند است؛ وی در سالهای گذشته چندین بار به ایران سفر و مدت کوتاهی نیز اقامت داشته است؛ وی هم‌اکنون ۵ سال است که در بندعباس به دلیل شرایط کاری همسرش زندگی می‌کند.

وی در این نشست دلیل جذابیت دین اسلام را آرامش و هدفی که در قرآن آمده بود، عنوان کرد و افزود: جای خالی زندگی من با قرآن تکمیل شد. با خواندن قرآن متوجه شدم همه چیز موقتی است و هدف زندگی دیگر و چیز دیگر است. وقتی اینطور به زندگی نگاه کنیم، دیگر اهمیتی ندارد کجا زندگی کنیم و چه بخوریم و…؛ به طور مثال برای من حجاب داشتن در امریکا خیلی سخت بود. دلم نمی‌خواست با بقیه افراد تفاوت داشته باشم و نوعی خجالت از داشتن حجاب داشتم. اما وقتی حجاب داشتم، ترسم از بین رفت و دیدم اصلا آن تصوری که نسبت به حجاب داشتم، وجود ندارد و آن عکس‌العملی که فکر می‌کردم بقیه نسبت به من داشته باشند، ایجاد نشد. فهمیدم نباید چیزی را بزرگ کنم، اگر اسلام گفته خوب است، قطعا خوب است و این ما هستیم که شرایط را برای پذیرش ذهنی برای خودمان سخت می‌گیریم.
ترزا کرنفیل
کرانفیل برخورد خانواده و اطرافیانش را درباره تغییر مذهبش بسیار خوب توصیف کرد و گفت: برخورد خانواده‌ام برایم عجیب بود، اصلا واکنشی نشان ندادند و رفتار بدی نداشتند و این موضوع خیلی به من کمک کرد و تغییر دین را برایم آسان کرد. دوستانم هم برخورد خوبی داشتند و حتی زمانی که در امریکا سرکار می‌رفتم، به من می‌گفتند اگر سختت است که اینجا بقیه غذا می‌خورند و روزه هستی، می‌توانی بعد از ماه رمضان به سر کار بیایی که اذیت نشوی.

وی ادامه داد: درباره اسلام با آنان صحبت می‌کردم و آنان هم در این گفت‌وگوها خیلی خوب و مشتاق بودند اما به خاطر آن حرف‌ها تغییر دین ندادند، آنان از دوستان خوب و مهربانی هستند اما دین خودشان را دوست دارند و بی‌دین نیستند. بیشترین تاثیر را بر من قرآن داشت و بعد از آن آیت‌الله بهجت از افرادی بود که تاثیر زیادی بر زندگی من بعد از مسلمان شدن داشتند. کتاب‌ها، دعاها و ذکرهای ایشان را سعی می‌کردم بخوانم، با اینکه خواندن فارسی برایم سخت بود اما آرام می‌شدم و تاثیر خوبی بر من داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از خاطرات خوبم در ایران، دیدن امام خمینی(ره) از نزدیک بود. آن زمان امام خمینی در قم زندگی می‌کردند و در یک جلسه خصوصی با ایشان صحبت کردیم. شخصیت نورانی و خوب ایشان برایم یکی از بهترین خاطرات و تاثیرگذارترین‌شان بود. در بین اماکن ایران هم، مسجد جامع خرمشهر برایم جذابیت دارد. وقتی می‎بینم این همه شهید در آنجا حاضر داشتند، کسانی مانند شهید چمران و…، نماز خواندن در آنجا را برایم لذت‌بخش می‌کند.

کرانفیل در باره سبک زدندگی اسلامی و غربی گفت: سعی می‌کنیم که همیشه سلامت جسمی و روحی را در نظر داشته باشیم. بدن هدیه خداست و باد از آن حفاظت کنیم. حالا اگر هدف الهی باشد، نوع زندگی، خوردن و پوشش بی‌اهمیت می شود زیرا هدف اصلی خداست.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم درباره تفاوت زندگی در جامعه امریکایی و اسلامی به عنوان یک تازه مسلمان گفت: «زندگی در جامعه ایران برایم راحت است، زیرا اگر هر روز اذان را نشنویم نمادهای دین را نبینیم، امکان دارد دچار انحراف شویم. در جامعه غیر اسلامی کسی نیست که امر به معروف و نهی از منکر کند و این ویژگی خوب جامعه ایران است. رادیو قرآن و مساجد و دیگر برنامه‌های دینی این دین را در ایران زنده نگه داشته است و این خیلی اهمیت دارد.


بر گرفته از رهیافته

نوع مطلب : دینی، چرا شیعه شدم؟ ( مستبصرین )، خبری، 
برچسب ها : مسلمانیم را مدیون قرآن و آیت‌الله بهجت هستم، چرا شیعه شدم؟+ مستبصرین، چرا یک مسیحی مسلمان شد؟+ چرا یک مسیحی شیعه شد؟، بانوی تازه مسلمان آمریکایی+ بانوی مستبصر آمریکایی، چرا شیعه شدم، مستبصرین، مسیحی که شیعه شد،
لینک های مرتبط :


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic